8 واقعه بزرگ منتشر نشده نورومارکتینگ در سال 2016

دنیای شگفت انگیز علم همیشه ما را غافلگیر می کند. هر ماه ، بینش های جالب توجه و متنوعی با عنوان “آیا شما میدانستید” منتشر می شوند.

ما در هر ژورنال بازاریابی ، علوم اعصاب و علوم رفتاری جستجو میکنیم تا بهترین حقایق و برنامه های مرتبط را داشته باشیم. با این حال ، هرچند در حوزه بزرگ علم در این زمینه اطلاعات بسیار ارزشمندی وجود دارد ، اما هر مقاله ای در این حوزه دانش عظیم متاسفانه به حوزه نورومارکتینگ منتقل نمیشود.

ما هنگام پیدا کردن الماسهای واقعی برای شما باید بسیار گزینشی عمل کنیم. با این وجود ، ما گاهی اوقات بر برخی حقایق ارزشمند ، شگفت آور یا کاملاً خنده دار که هنوزارزش به اشتراک گذاری را دارند افتخار می کنیم.

بنابراین ما اجازه دهید این حقایق را مستقیما به دست شما برسانیم:8 یافته که هنوز آن را به نورومارکتینگ انتقال نداده اند. از آن به نفع خود استفاده کنید!

  • این عادت ناهار خوری آزار دهنده در واقع ممکن است یک ایده بازاریابی خوب باشد.
  • چگونه از خودشناسی در درخواستهای خیریه استفاده کنیم؟
  • اثرات مخرب بسته بندی آسیب دیده
  • تایید همتا در مقابل تایید سلبریتی
  • چرا هیچ کس برندگان اسکار را دوست ندارد
  • امروزه مردم هنگام پخش پیامهای بازرگانی به تلفن و تبلت های خود مراجعه می کنند. آیا تبلیغ کنندگان نگران هستند؟
  • چگونه غرور می تواند برای برند شما سودمند باشد
  • چرا مردانی که انگشتان کوتاه دارند ، ماشینهای بزرگتری خریداری می کنند

این عادت ناهار خوری آزار دهنده در واقع ممکن است یک ایده بازاریابی خوب باشد.

همه ما حتما دوستی داریم که تا عکسی از غذای خود گرفته و در اینستاگرام به اشتراک نگذارد غذا نمیخورد.

با کمال تعجب ، این عادت احتمالا آزار دهنده می تواند نگرش مصرف کننده و ارزیابی سلیقه را افزایش دهد. چگونه ؟ تأخیر لحظه ای فعال (به عنوان مثال گرفتن عکس از بشقاب پر از غذای شما) قبل از مصرف می تواند بر تجربه مصرف تأثیرمثبت بگذارد. حس خوب انتظار باعث می شود تا وعده غذایی بهتر شود. این تأثیر فقط برای تجربیات لذت بخش در مصرف ، مانند میان وعده ها و رفتارها مفید است.

عکس گرفتن از غذای سالم تأثیر یکسانی نخواهد داشت. اما خبر خوب ، راهی برای ایجاد همان اثر مثبت وجود دارد. به مشتریان خود بگویید که دیگران گزینه های سالم را انتخاب می کنند ، از آنها بخواهید که از غذاهای خود عکس بگیرند: آنها غذای شما را دوست خواهند داشت!

نکته: شعارهای تبلیغی شما مانند “غذات رو لایک کن و یک خاطره بساز” ایجاد کنید ، یا “عکسی از غذای مورد علاقه خود را به اشتراک بگذارید و از سفارش بعدی خود تخفیف کسب کنید”. این باعث افزایش تجربه مصرف می شود!

. چگونه تصاویر تولید شده توسط مصرف کننده نتایج مهم مصرف را در حوزه مواد غذایی شکل می دهند. .

(Coary، S.، & Poor، M. (2016.مجله بازاریابی مصرف کننده ، 33 (1) ، 1-8
Alamy/meal

چگونه از خودشناسی در درخواستهای خیریه استفاده کنیم؟

جریان فکری روزانه ما مملو از سؤالاتی از این قبیل است. اما آیا می دانید روشی که ما خودمان را با دیگران مقایسه می کنیم ، تمایل ما به بخشیدن را پیش بینی می کند؟

دیدن خودتان که بهتر از دوست ،همکلاسی ، همسایه یا حتی مردی که در خیابان قدم می زند (مقایسه رو به پایین) ، باعث می شود که بخشنده تربوده و همکاری بیشتری داشته باشید. با این حال ، فکر کردن که شما از همه بدتر هستید (مقایسه رو به بالا) باعث می شود شما ازخودخواه تر شده وبخواهید بیشتر رقابت کنید تا به جایی که میخواهید برسید.

بنابراین چگونه خیرین می توانند این دانش را عملی کنند؟ مقایسه های رو به پایین (به عنوان مثال ، احساس بهتر از دیگران) وقتی موسسات خیریه مزیتهای کار شما را به اشتراک میگذارند باعث میشود که شما برای بخشش بیشتر ترغیب شوید. در این حالت ما میبخشیم ، زیرا ما می خواهیم شخصیت بهتری باشیم و پس بدهیم.

همچنین می توان افرادی را با مقایسه رو به بالا (به عنوان مثال ، احساس بدتر از دیگران) برای بخشش ترغیب کرد. در این حالت ، روی این موضوع تمرکز کنید که چگونه بخشش میتواند منافعی را برایشان در بر داشته باشد (به عنوان مثال ، زیرا آنها هدایایی را برای اهدا دریافت می کنند) ، و بدین شکل آنها حاضر خواهند بود که تحت تاثیر این منفعت ، بیشتر به بخشش توجه کنند.

توجه کردن به این نکته بسیار ضروریست که در کسب و کار شما از کدام نوع مقایسه بیشتر میتوانید به نفع خود استفاده کنید.افرادی که در حوزه کسب و کار شما وجود دارند نسبت به دیگران حس برتری دارند یا حس کمتر بود نسبت به دیگران؟ با احترام بسیار مزایای بخشیدن را برای دیگران بلد کنید و برای امور خیریه خود درآمد بیشتری کسب کنید!شما باید نشان دهید که از طریق بخشیدن،فرد بخشنده چه منافعی میتواند به دست آورد،خواه این منفعت روانی باشد،خواه حتی میتواند بن دریافت اشتراک مجله یا حتی هدایای سالیانه تولد باشد.

کمک به دیگران یا خود: چگونگی هدایت مقایسه بر رفتارهای اجتماعی تأثیر می گذارد.

(Schlosser، A. E.، & Levy، E. (2016.مجله روانشناسی مصرف کننده.

اثرات مخرب بسته بندی آسیب دیده

آیا می دانید نواقص بسته بندی می تواند چه تأثیر بزرگی در برند شما داشته باشد ؟!

از هر 10 خریدار 8 نفر نسبت به محصولاتی که بسته بندی ناقصی دارند احساس بی اعتنایی کرده و سعی در رد کردن آن دارند.البته خیلی هم تعجب اور نیست.

اما در کمال تعجب آور ، 6 نفر از 10 خریدار هنگامی که فقط یک آسیب دیدگی کوچک هم وجود داشت ، برند را به طور کامل رد کردند. اختلال در بسته بندی حتی تأثیرات عمده ای بر اعتماد به نفس برند دارد. کمترین خسارت باعث کاهش رتبه های اعتماد از میانگین 73٪ به 41٪ شد. این رفتار عمدتاً موضوعی است که مصرف کنندگان به برخی از کسب وکارها مانند سوپرمارکت توجه کمتری میکنند.

این تأثیرات همه با اثر به اصطلاح مسری ارتباط دارند. ما انسانها تمایل به محافظت از خود در برابر تهدیدات سلامتی و ایمنی داریم. آسیب بدان معنی است که می تواند یک خطر ایمنی وجود داشته باشد و شخص دیگری آن را لمس کرده باشد. اگر یک مورد توسط شخص دیگری لمس شده است ، ما کالایی را منفی تر ارزیابی می کنیم.

به عنوان یک خرده فروش ، همیشه باید حواستان به بسته بندی ها باشد چرا که یک آسیب کوچک میتواند به قیمت بی اعتماد شدن فرد خریدار به برندتان تمام شود.

. چه زمانی مصرف کنندگان از نواقص جلوگیری می کنند؟ خسارت بسته بندی سطحی به عنوان یک نشانه آلودگی..

(White، K.، Lin، L.، Dahl، D. W.، & Ritchie، R. J. (2016.مجله تحقیقات بازاریابی ، 53 (1) ، 110-123

تایید همتا در مقابل تایید یک سلبریتی

تبلیغاتی که هر روز از تلویزیون پخش میشود را در نظر بگیرید.یک تبلیغ از سارا جسیکار پارکر را برای شرکتBlokker را مقایسه کنید با تبلیغ شرکت Albert Hejin که توسط یکی از همسایه های روبرویتان پخش میشود،کدام یک از این تبلیغها موثرتر هستند؟ تبلیغات همسایه روبرو.تحقیقات نشان داده که تبلیغاتی که توسط افراد آشنا تایید میشود بسیار موثرتر از تبلیغاتی است که توسط سلبریتیها تایید میشود.تعجب کردید؟

افراد مشهور غالباً برای بهبود شناخت برند ، یادآوری برند و اثرات پخش تصویر مشهور در تصویر برند استفاده می شوند. آنها توجه شما را به تلویزیون جلب می کنند و اغلب بسیار جذاب هستند. با این حال ، این همیشه به نفع تبلیغ کننده کار نمی کند. بینندگان تمایل دارند که خود را به طور خودکار با افراد مشهور مقایسه کنند ، که منجر به افت موقت در عزت نفس می شود و این امر به برند تجاری آسیب میزند. علاوه بر این ، سلبریتیها به ندرت متخصص هستند. آنها در صورت انجام تبلیغات مختلف ، اعتبار را کاهش می دهند ، و ممکن است که به خوبی نتوانند از تصویر مطلوب یک برند در اذهان افراد مراقبت کنند.

در مقابل ، تأییدکننده های همسان در ظاهر ، پیشینه فرهنگی ، ارزش ها و جمعیت شناسی شبیه مخاطبان هدف هستند. این به مشتریان شما کمک می کند تا خود را با تأیید کننده همسان مقایسه کنند. این جذابیت و شباهت درک شده باعث نگرش مثبت نسبت به برند می شود.

تایید کننده همسان
Albert Hijen/The Normal Customer

. اعتبار یک تأییدکننده همکار و اثربخشی تبلیغات

(Munnukka، J.، Uusitalo، O.، & Toivonen، H. (2016.مجله بازاریابی مصرف کننده ، 33 (3).

چرا هیچ کس برندگان اسکار را دوست ندارد

ستایش کردن معادل دوست داشتن نیست.

فیلم های برنده جایزه اسکار اغلب از موفقیت تجاری برخوردار نیستند. ما همیشه بزرگترین طرفداران برندگان جوایز گرمی نیستیم. و “بهترین محصول جایزه سال” همیشه قرار نیست که رکورد فروش را بزند.

خلاقیت یکی از عوامل اصلی مورد ستایش قرار گرفتن است ، اما برای دوست داشته شدن و محبوبیت نیست. هنگام انتخاب برندگان ، ما بیشتر به عناصر مورد توافق اجتماعی مانند اصالت خلاقیت محصول اعتماد خواهیم کرد. به نظر می رسد فقط وقتی که جوایز درگرو باشند ، “کنترل خلاق” را دوست داریم.

این پادکست جذاب را هم گوش دهید:چگونه هر ذهنی را متقاعد کنیم؟

در حالی که اصالت خلاق ممکن است از برخی جوایز برخوردار باشد ، این امر باعث نمی شود که افراد مواردی مانند فیلم ، موسیقی ، هنر یا آگهی تجاری را دوست داشته باشند . دوست داشتن کاملاً از تجربه سرچشمه می گیرد. مشتری اطلاعات پیرامونی مانند توسعه محصول و میزان کنترل خلاق را نادیده می گیرد. لذت بردن از محصول تنها چیزی است که برای دوست داشتن اهمیت دارد.

چرا فیلم های برنده جایزه اسکار به ندرت به اندازه مخاطبان گسترده تر مورد استقبال منتقدان هنری قرار می گیرند؟ حالا ما می دانیم

. آنچه را که خرید میکنم همیشه برنده جوایز نیست: چگونه کنترل خلاق بر صحت و در نتیجه شناخت تأثیر می گذارد (اما نه روی دوست داشتن).

(Valsesia، F.، Nunes، J. C.، and Ordanini، A. (2015.مجله تحقیقات مصرف کننده ، ucv093.

امروزه مردم هنگام پخش پیامهای بازرگانی به تلفن و تبلت های خود مراجعه می کنند. آیا تبلیغ کنندگان نگران هستند؟

سه شنبه شب است شما از یک روز طولانی در محل کار به خانه برمی گردید. به طور خودکار تلویزیون را روشن می کنید ، مطمئن می شوید که هیچ چیزی را در Facebook از دست نمیدهید و ایمیل شخصی خود را در iPad خود بررسی می کنید.

28٪ از وقتی را که صرف رسانه های آنلاین میشود مدیا مالتی تسکینگ است(مدیا مالتی تسکینگ یعنی همزمان تمرکزمان را روی چندین رسانه گذاشته ایم) ، که به این کار مالتی اسکرینینگ(پیمایش چندین صفحه نمایش همزمان) نیز میگویند. احاطه خود با چندین دستگاه به طور هم زمان بر نگرش برند ، نگرش پیام و نگرش خرید تأثیر می گذارد. به رسمیت شناختن نام تجاری حتی سخت تر شده و این منجر به نگرش منفی بیشتر به برند می شود.

با این وجود ، فقط جنبه های منفی چند صفحه نمایش وجود ندارد. به نظر می رسد میزان مقابله های ضد ایجاد شده توسط بینندگان را کاهش می دهد. بنابراین ، مردم فراموش میکنند که چرا نباید محصولات تبلیغ شده را خریداری نکنند. این امر باعث شده تا مقاومت کمتری داشته باشیم و نگرش بیشتری نسبت به برند و تبلیغات داشته باشیم. خط پایین: اهداف خرید بهتر.

آیا می خواهید از جلوه های چند صفحه ای بهره مند شوید؟ روش تبلیغ خود را تغییر دهید! تبلیغات خود را غیر منتظره و جدید کنید. تغییر در محیط همچنین به ارزیابی مثبت و شناخت برند منجر خواهد شد. بنابراین ، روش خود را در دنیای چند صفحه نمایش بازاریابی کنید!

. مکانیسم های اساسی اثرات چند صفحه ای.

(Segijn، C. M.، Voorveld، H. A.، & Smit، E. G. (20160.مجله تبلیغات ، 1-12.

چگونه غرور می تواند برای برند شما سودمند باشد

اگر من می گویم “بهترین یا هیچ چیز” ، شما می گویید مرسدس بنز. نظر شما در مورد “این تنها می تواند Heineken باشد”چیست؟ و چه کسی همه شعارهای جالب آیفون را نمی شناسد؟ “این فقط آغاز” است ، “تنها چیزی که تغییر کرده است همه چیز است” ، و “بزرگترین اتفاقی که از آیفون برای iPhone می افتد”.

اگر از شما بخواهم نام تجاری ماشین ، آبجو یا تلفن را بنویسید ، احتمال این است که این برندها “ملکه ذهنتان ” باشند. به نظر می رسد غرورکار می کند.

طرد اجتماعی برای به نمایش گذاشتن غرور کلیدی است . ممکن است انتظار داشته باشید دیگران از شما دوری کنند. هیچ چیز از حقیقت دور نیست. طرد اجتماعی باعث می شود افراد منطبق شده ، نگرششان را تغییر داده و سخت تر کار کنند. این منجر به مصرف استراتژیک می شود و محصولاتی را انتخاب می کند که برای رد کننده های آنها نمادین باشد. شما می خواهید به گروه ویژه لوکس تعلق داشته باشید ، بنابراین هر آنچه را که برند در نظر داشته باشد خریداری می کنید.

اما مراقب باشید! اغراق نکنید. نمونه های بی شماری وجود دارد که نشان می دهد فخر و فریب دادن اثر در نظر گرفته شده ندارد. غرور قبل از سقوط می آید ، زیرا برخی از مردم به دلیل همه قدرت و خودشیفتگی ، خود تهدیدی را تجربه می کنند. شعار مخفی ویکتوریا “بدن عالی” – واکنشی به کمپین زیبایی واقعی داو – با غروری که در بطن شعار وجود داشت شکست خورد و با استقبال عموم مردم مواجه نشد. بنابراین ، طولی نکشید که آنها شعارخود را به “یک بدن برای هر بدن” تغییر کردند.

بنابراین ، آیا شما برندی هستید با مشتریانی که مغرور بوده و به نفس خود متکی هستند؟ کمی بیشتر غرور صدمه ای نخواهد زد!

تبلیغات بنز

. نه گفتن به درخشش: هنگامی که مصرف کنندگان از مارک های متکبر خودداری می کنند.

(Munichor، N.، & Steinhart، Y. (2016.مجله روانشناسی مصرف کننده ، 2 (26) ، 179-192.

چرا مردانی که انگشتان کوتاه دارند ، ماشینهای بزرگتری خریداری می کنند

دانشمندان اخیراً چیز قابل توجهی را کشف کرده اند. بین تستوسترون و رفتار خرید رابطه وجود دارد. پسران کودک که در رحم مادرشان در معرض تستوسترون قرار دارند ، در زمان بزرگسالی بیشتر وقت و انرژی بیشتری را صرف رفتارهای همسرخواهی می کنند. آنها چطور این کار را انجام میدهند؟ آنها پول خود را با هدیه های گران قیمت و عاشقانه مانند ساعت و یا جدیدترین لباس ها هدر می دهند. همه چیز برای به دست آوردن دوستان ، و البته اطمینان از این که آنها فرار نمی کنند انجام میشود.

برای خانمها اما به شکلی متفاوت است.آنها سعی میکنند در مقابل دوز کوچکی تستوسترون آرایشهای غلیظی انجام داده و لباسهای محرکتری را بپوشند.

اما چگونه می دانید چه کسی در این گروه جای می گیرد؟ خوب ، این نسبتاً ساده است فقط طول انگشت شاخص را بررسی کنید. کوتاه تر ، تستوسترون بیشتر است.

همه این ایده های بنظر میرسد که برای فعالیتهای بازاریابی ما هم نمیتوانند مناسب و عملی باشند اما میتوانند حداقل به عنوان یک سرگرمی و دانستنی جالب به ما بینشهای جالبی دهند.اما برای دختران و پسرانی که به دنبال یک گزینه مناسب برای بیشتر از یک شب هستند این میتواند نشانه خوبی باشد:طول انگشتانشان را اندازه بگیرید!

تستوسترون در نوک انگشتان شما: نسبت رقم (2D: 4D و rel2) به عنوان پیش بینی کننده مصرف مربوط به مهمانی که قصد دستیابی و نگهداری از همسران را دارد.

(Nepomuceno، M. V.، Saad، G.، Stenstrom، E.، Mendenhall، Z.، & Iglesias، F. (2016.مجله روانشناسی مصرف کننده ، 26 (2) ، 231-244.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.