7 روش کاربردی برای شروع یک روز بدون استرس

نحوه شروع صبح و فعالیت های شما در آغاز روز، می تواند چگونگی ادامه روز را نیز تحت تأثیر قرار دهد. زمانی که همه چیز با استرس شروع شود، به احتمال زیادی نتیجه آن نیز وقایع منفی و واکنش های استرس زا خواهد بود. اگر چنین اتفاقی تا به حال برایتان اتفاق افتاده است، با استفاده از این مقاله شروع یک روز بدون استرس را خواهید آموخت.

از طرفی، اگر روز خود را به صورت متمرکز و با آرامش شروع کنید، قادر خواهید بود با آتچه که برایتان رخ می دهد بهتر روبه رو شوید، و به احتمال زیاد، از ادامه روز خود لذت خواهید برد.

در این قسمت تعدادی از عادت های صحیح سبک زندگی ارائه شده است که به کمک آن ها می توانید تجربه های پر استرسی را که در طول روز با آن ها روبرو می شوید، بهتر مدیریت کنید. می توانید یک یا چند مورد از روش های پیشنهادی را در برنامه زندگی خود قرار دهید، تا در نهایت روشی را که برایتان مناسب می باشد، پیدا کنید.

از موسیقی استفاده کنید

موسیقی درمانی برای کاهش استرس افراد بسیار موثر بوده، و تأثیرات مثبتی را در زندگی افراد نشان داده است. خبر خوب اینکه، برای لذت بردن از مزایای موسیقی، نیازی به درمانگر ندارید، و به راحتی می توانید برای شروع یک روز بدون استرس از ابزاری لذت بخش به نام موسیقی استفاده کنید.

گوش دادن به موسیقی، زمانی که در حال آماده شدن برای شروع روز خود هستید، انرژی مثبت و نوعی احساس آرامش در شما ایجاد خواهد کرد. حتی اگر از موسیقی شاد استفاده کنید، نوعی حس شادی و سرمستی نیز در خود احساس خواهید کرد.

Pexels/Listening to music

زیر دوش ریلکس کنید

بیشتر ما صبح ها دوش می گیریم. اما در اغلب مواقع این کار بسیار باعجله صورت می گیرد. زیرا نیاز داریم تا هر چه سریع تر روز خود را شروع کنیم. پس چرا فقط چند دقیقه بیشتر وقت خود را صرف آن نکنیم تا در عوض، از نظر ذهنی و روانی بسیار آماده تر باشیم.

در حالی که اجازه می دهید تا آب گرم بر روی عضلات شما جاری شود، در مورد احتمالات پیش رو در روز جاری بیاندیشید. به آنچه که در زندگی خود دارید و باید قدردان آنها باشید، فکر کنید و این احساسات را به خاطر بسپارید.

این احساسات در شروع یک روز بدون استرس بسیار موثر خواهند بود. بدین صورت که، هر زمان در طول روز درگیر چالش های زندگی خود می شوید، دوباره در مورد احساس آرامشی که در آن لحظات تجربه کردید، بیاندیشید. در نتیجه، ممکن است بتوانید در مقابل شرایط پر استرس موجود، عکس العمل بهتری داشته باشید.

چای سبز بنوشید

نوشیدن یک فنجان چای سبز، یک فعالیت آرامبخش است و به شما کمک می کند تا برای روزی که در پیش رو دارید، آماده تر باشید. علاوه بر این، احساس سیری نیز خواهید کرد. چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان هاست. بنابراین یک نوشیدنی خوشمزه و یک انتخاب صحیح در سبک زندگی شماست.

یک صبحانه متعادل بخورید

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که صبح خود را با یک فنجان قهوه و تکه ای شیرینی شروع می کنید، بهتر است بدانید که صبحانه به دلایل بسیار خوبی به عنوان مهم ترین وعده غذایی در طول روز شناخته می شود، و در شروع یک روز بدون استرس نقش بسزایی دارد.

یک وعده غذایی سالم در صبح می تواند سطح قند خون شما را متعادل سازد. همچنین، قدرت و توان مورد نیاز برای مقابله با شرایط استرس زای ذهنی و فیزیکی را برای شما فراهم می کند.

بدون خوردن صبحانه، توان فیزیکی و ذهنی شما کمتر خواهد بود. علاوه بر کافئین و کالری خالی، مطمئن باشید مقدار فراوانی از پروتئین و میوه جات را برای بدن خود تأمین کرده اید.

اگر صبح ها هنگام بیدار شدن از خواب استرس دارید، این مقاله را بخوانید

وقایع روزانه خود را ثبت کنید

یادداشت برداری از وقایع روزانه مزایای بسیاری در مدیریت استرس و سلامتی دارد، و علاوه بر این، می تواند منجر به افزایش آگاهی نیز شود. یک بار یادداشت برداری در روز می تواند به شما کمک کند تا احساس بهتری داشته باشید، احساسات منفی را بهتر پردازش کنید و بتوانید مشکلات خود را حل کنید.

چند دقیقه از وقت خود را برای ثبت چیزهایی که روز قبل باعث لذت شما بوده اند، صرف کنید. بر روی چیزهایی که امیدوارید در روزی که پیش رو دارید به آنها برسید، تمرکز کنید. و یا حتی می توانید فقط چیزهایی را که در لحظه قدردان آنها هستید، یادداشت کنید. احساسات مثبت ناشی از این عمل، به شروع یک روز بدون استرس کمک خواهد کرد.

کمی پیاده روی صبحگاهی داشته باشید

پیاده روی مزایای بسیاری برای سلامتی افراد دارد. در واقع، عصاره همه مزایای مربوط به پیاده روی مدیریت استرس می باشد. یک پیاده روی صبحگاهی می تواند شما را برای شروع روز خود آماده کند، باعث می شود شب ها بهتر بخوابید، سطح استرس شما را کاهش می دهد، و خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها را نیز کمنر می کند. به همراه داشتن یک سگ به هنگام پیاده روی، در تقویت قدرت تمرکز شما چندین برابر مفیدتر واقع خواهد شد.

یوگا را در برنامه صبحگاهی خود قرار دهید

برای داشتن یک بدن سالم و ذهن آرام، برخی از فعالیت ها مانند یوگا، بیش از آنچه که فکر می کنید، موثر هستند. در حقیقت، یوگا به تنهایی با ترکیب تمامی تکنیک های مدیریت استرس شامل تنفس دیافراگمی، مدیتیشن، کشش و …، بهترین تکنیک های کنترل و مدیریت استرس را شامل می شود، و به خودی خود می تواند یک روش قدرتمند برای شروع یک روز بدون استرس باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.