4 کلید رسیدن به اهداف و خواسته هایی که آرزویش را دارید

عدم شفافیت در مورد آنچه که میخواهید یکی ا زموانع اصلی موفقیت است.اگر شما هنوز به آنچه که میخواهید نرسیده اید فقط یک دلیل دارد:هنوز تعریف دقیق و واضحی از آنچه که میخواهید ندارید.

تیم واکل

مارک تواین گفت که می تواند به هر کسی یاد دهد که چگونه بتواند به آنچه که بخواهد برسد. او فقط نتوانست کسی را پیدا کند که واقعا آنچه را که میخواهد بداند! موافقم.اکثر مردم نمیدانند که واقعا میخواهند چه چیزی را به دست بیاورند.بیشتر آنها البته میدانند که چه چیزی نمیخوهند اما دقیقا تلاش و انرژی و زندگی خود را صرف آنچه میکنند که نمیخواهند!

شفاف نبودن در مورد آنچه دقیقاً می خواهید یکی از بزرگترین موانع موفقیت است. اگر به موفقیت مورد نظر خود نرسیدید ، شانس خوبی وجود دارد که شما واقعاً آنچه را که می خواهید تعیین نکرده اید.

میخواهید زندگیتان به چه صورت باشد؟

به این فکر کنید که از امروز به بعد میخواهید یک سال بعد کجا باشید – از نظر مالی ، جسمی ، روحی ، معنوی ، مکانهایی که می خواهید بازدید کنید ، روابطی که می خواهید بسازید و کارهایی را که می خواهید انجام دهید. در مورد ایده های بزرگتان بارش فکری کنید … فکر خود را محدود نکنید. شما با تمرکز و تعهد مناسب از آنچه می توانید در یک سال به دست بیاورید تعجب خواهید کرد.

نظرتان راجب به این مقاله چیست؟افزایش میزان فروش تنها در 15 دقیقه!

میتوانید یک دوست یا اگر شریک زندگی دارید وی را نیز در اهداف خود دخیل کنید.داشتن یک نفر کنارتان که بتواند به شما انگیزه ببخشد ایده بسیار عالی است.اگر از این نعمت محروم نیستید حتما از وی بخواهید تا همراه با شما اهدافی را برای خود تعیین کند.روی یک کاغذ با هم اهدافتان را نوشته و روی یک تقویم بر اساس زمانبندی که میخواهید در تاریخ مقرر به انها برسید خواسته ها و اهدافتان را منتقل کنید.این تمرین ساده باعث ایجاد حرکت میشود،شاید باور نکنید اما تاثیر فوق العاده ای خواهد داشت.امتحان کنید

چرا این هدفی که انتخاب کرده ام تا این حد مهم است؟

تمام مزایای خاص دستیابی به هر هدف را ذکر کنید. هنگام تحقق این اهداف چه اتفاقی برای شما و جهان می افتد؟ اگر مزایا قانع کننده نباشند ، می توانید در اولین قدم قبل از هر چیز ، هدف خود را رها کنید. اگر مزایا به وضوح مشخص نشده اند ، می توانید خودتان را صرفا برای کشف چیزی که قرار بود هیچ تغییری در شما بوجود نیاورد اما کلی وقت و انرژیتان را هدر بدهد تحسین کنید.

میزان دوز(دُز بخوانید)روزانه تان را تعیین کنید.

هر روز برای رسیدن به اهداف خود چقدرکار لازم است انجام دهید؟ چه تعداد تماس ، ایمیل، کیلومتر، تومان، ارائه یا کالری نیاز دارد؟ موفقیت های کوچک را شروع کنید … موفقیت را تجربه کنید و حرکت کنید. با ایجاد انتظارات غیرواقعی (از دست دادن 10 کیلو در هفته) یا نوشتن چکی که نمی توانید آن را پاس کنید (فروش به ده نفر هر روز) خود را برای شکست تنظیم نکنید.

خود را با افرادی مسئولیت پذیر محاصره کنید!

کسانی را در زندگی خود پیدا کنید که به آنها اعتماد دارید و با شما صادق هستند (شما به دنبال یک تشویق کننده حرفه ای نیستید). اهداف مکتوب خود را با آنها به اشتراک بگذارید و فواید موردعلاقه تان را که برایتان لذت بخش است توضیح دهید. به آنها نسخه ای از برنامه خود بدهید و سپس مکالمات منظم را برای گفتگو در مورد پیشرفت ، کشف چالش ها و جشن پیروزی های کوچک برنامه ریزی کنید.مراقب افرادی باشید که کاری به جز تضعیف روحیه و مسخره کردن ندارند.شما قرار نیست با اردکها بپرید،اردکها فقط در واک واک کردن مهارت دارند.آدمهای منفی هم در غر زدن استادند.

فراموش نکنید که گول زدن خودتان برای نرسیدن به اهدافتان(حالشو ندارم،سرماخوردم،خسته ام و …) کار بسیار ساده ای است اما کاری که به نظر بسیار مشکل است گول زدن دیگرانی است که روی شما برای رسیدن به اهدافتان سرمایه گذاری کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.