پیش بینی فروش تبلیغات توسط بیومتریک

اصل نورومارکتینگ:
بسته به جذابیت تبلیغاتی شما ، بیومتریک های مختلف در پیش بینی اثر بخشی مرتبط می شوند.

کاربرد:
فروش تبلیغات را می توان از طریق کدگذاری صورت (لبخند زدن) و ضربان قلب (توجه) پیش بینی کرد.

سالهاست که بازاریاب های عصبی دنبال دکمه خرید هستند. این الگوی عصبی خاص باید کاملاً منطبق با شیب رو به افزایش منحنی فروش باشد.

متأسفانه واقعیت از آن پیچیده تر است. در حالی که انواع خاصی از فعالیت مغز قطعاً پیش بینی خرید و ترجیحات است ، به نظر می رسد پاسخ نهایی با محتوا و استراتژی متفاوت است.

توجه زیاد گاهی می تواند بهینه باشد – و گاهی اوقات تبلیغات وقتی که توجه کاملاً کم شود ، نتیجه بهتری می گیرد. پسندیدن تبلیغ می تواند پیش بینی خوبی برای زیر کلاس خاصی از تبلیغات باشد – در حالی که برای انواع دیگر چیزی نیست جز قطب نمای شکسته. با توجه به شرایط مناسب ، حتی احساسات منفی و درد می تواند به طور بالقوه اثربخشی تبلیغات را افزایش دهد.

استیون بلمن و همکارانش استدلال می کنند که محققان بازاریابی عصبی نباید هر آگهی را با معیار عصبی کلی آنچه “تبلیغ کامل” می سازد ، اندازه گیری کنند. در عوض ، تبلیغ دهندگان باید درک پیشینی تری از آنچه تبلیغات آنها را موثر می کند داشته باشند و سپس تحقیق کنند که آیا تبلیغات آنها در این KPI ها موفقیت آمیز است. یک معیار برای همه مناسب نیست.

بیایید تبلیغات طنزآمیز ، یکی از رایج ترین درخواست های تبلیغاتی امروزه ،را انتخاب کنیم. یک تبلیغ خنده دار ممکن است برای شکلات خوب کار کند. اما قطعا برای بانکداری اینگونه نیست. یکی از فروش های پیش بینی کننده KPI در این گروه تبلیغاتی می تواند این باشد: آیا مردم واقعاً تبلیغات را به عنوان تبلیغی خنده دار تجربه می کنند؟ در این صورت ، یک بیومتریک که تجربه شوخ طبعی را اندازه گیری می کند (به عنوان مثال ، از طریق کدگذاری صورت) پیش بینی کننده اثربخشی تبلیغات در این گروه خاص (اما نه برای همه دسته های تبلیغاتی به خودی خود)است.

جالب اینجاست که یک مطالعه میدانی اخیر این سوال را بررسی کرده است.

آیا کدگذاری صورت فروش را پیش بینی می کند؟

تیمی از محققان موسسه علوم بازاریابی ارنبرگ-باس احتمالاً سال گذشته خواب کمی داشته اند. آنها با استفاده از داده های بیومتریک و خرید بیش از 1000 پاسخ دهنده ، اثربخشی بیش از 100 تبلیغ را اندازه گیری کردند.

محققان کاری را انجام دادند که بندرت در مطالعات بازاریابی عصبی انجام شده است: استفاده از داده های تک منبع برای پیش بینی فروش. این بدان معناست که محققان فقط تعداد فروش کل را از داده های بازار بررسی نکرده اند ، بلکه در عوض هر پاسخ دهنده را به طور جداگانه کنترل کردند – از تلویزیون گرفته تا پیشخوان صندوق. این روش تأثیرات علی واقعی را تعیین می کند.

آنچه را که درباره یک برند دوست نداریم را در این مقاله بخوانید

تمام واکنش های پاسخ دهندگان به تبلیغات همراه با دو بیومتریک اندازه گیری شد. اول ، نرم افزار کدگذاری صورت پاسخ دوم لبخند افراد را ثبت کرد. دوم ، نظارت بر ضربان قلب فاصله زمانی بین ضربان ها را اندازه گیری می کند ، که اندازه گیری توجه است (در واقع ، وقتی ما توجه خود را متمرکز می کنیم ، قلب ما کمی کند می شود).

تبلیغات طنز به طور کلی با موفقیت (61٪ موفقیت) نسبت به تبلیغات غیر شوخ طبعانه (39٪ درصد موفقیت) موفق تر بودند. قدرت پیش بینی داده های بیومتریک از این نظر کاملاً چشمگیر بود. محققان توانستند 69٪ از تبلیغات موفقیت را از شکست جدا کنند. اگر حداقل دو قانون از 5 قانون زیر وجود داشته باشد ، تبلیغ احتمالاً موفقیت آمیز است:

  • در این تبلیغ از شوخ طبعی استفاده شده است
  • آگهی در واقع خنده دار است (20 درصد از مخاطبان آگهی برای 50 درصد یا بیشتر از مدت زمان تبلیغ خندان بودند)
  • شیب لبخند زدن مثبت است (به این معنی که تعداد افراد خندان همراه با مدت زمان تبلیغات افزایش می یابد)
  • در اوج ها و لحظات آخر ، بیش از 25٪ مردم باید لبخند بزنند
  • تبلیغ حول یکی از مضامین طنز زیر است: تقلید ، جعل هویت ، عجیب و غریب ، کنایه جنسی ، تکرار یا ظاهر ناخوشایند

چگونه می توان تبلیغات با عملکرد ضعیف را به سرعت قبل از پخش شناسایی کرد؟

پرسش کننده ترین سوال برای تبلیغ کنندگان این است که چگونه تبلیغات با عملکرد ضعیف را قبل از هدر دادن پول با پخش آن ، از بین ببریم. چگونه بوی بد واقعی را شناسایی می کنید؟

محققان فاصله بین ضربان قلب را کشف کردند – اندازه ای از توجه – به عنوان بهترین پیش بینی کننده در این زمینه.

فاکتور نهایی که تبلیغات ضعیف را از سایر تبلیغات جدا می کند این است که سطح توجه کمتری را برمی انگیزد. جالب اینجاست که به نظر می رسد توجه یک فاکتور بهداشتی است. توجه باید در جای خود باشد ، اما به طور خودکار تبلیغات را نیز به بزرگی ارتقا نمی دهد. این واقعیت مشهود است که هیچ تفاوتی در توجه بین تبلیغات منصفانه ، خوب و عالی وجود ندارد. فقط تبلیغات ضعیف توجه ضعیف دارند.

به ویژه توجه کم در ثانیه های ابتدایی تبلیغات تجاری ضرر دارد. بنابراین ، چگونه می توان توجه را جلب کرد؟ محققان دریافتند که بهترین قطعه های جلب توجه حاوی طنز ، شامل یک پیچ و تاب یا تغییر در طرح ، یا نمای نزدیک از چهره شخصیت ها است.

فرمول طلایی وجود ندارد

بنابراین … آیا شما در شرف قطار طنز تبلیغ بعدی خود هستید؟ امیدوارم که اینگونه نباشد. حداقل نه بدون اینکه به آن فکر درستی داشته باشید.

اگرچه به نظر می رسد برای اکثر تبلیغات شگفت انگیز است ، اما این نکته اصلی نیست که این تحقیق می خواهدزیر آن خط بکشد. تبلیغ کنندگان تکنیک های زیادی در اختیار دارند و آنها می توانند برای سنجش اینکه آیا این روش ها مطابق با هدف کار می کنند به بیومتریک مراجعه کنند. اما اینکه کدام ابزار خاص در جعبه برای تبلیغ شما مناسب تر است ، کاملاً به نوع محصول و طرز فکر و انگیزه های مربوط به بیننده بستگی دارد.

در این مطالعه ، شوخ طبعی فوق العاده خوب کار می کرد ، احتمالاً به این دلیل که شامل تبلیغات عمده ای برای محصولات کم مصرف بود. اگر در این مطالعه از تبلیغات دیگری استفاده شده بود – بگذارید بگوییم خدمات بانکی و بیمه ای – طنز تقریباً به همان اندازه موثر نبوده و پاسخ لبخند را به تحقیق بی ربط می کرد.

اثر بخشی بستگی زیادی به زمینه دارد. هیچ فرمول طلایی وجود ندارد. بدون ترفندهای خواب آور. دکمه خرید وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.