خرد جمعی چگونه فروش شما را افزایش میدهد؟

اصل نورومارکتینگ:
مصرف کنندگان اگر بدانند دیگران نیز در توسعه یک محصول شرکت میکنند با احتمال بیشتری آن محصول را خریداری میکنند.

کاربرد:
صرفاً در بسته بندی / وب سایت با افزودن محصولی به لیست محصولات پرطرفدار و پرفروش، باعث افزایش فروش شما خواهد شد.

در دنیای مدرن چیزهای زیادی راجع به ایجاد جمعیت سرمایه گذار می شنویم: این کمک می کند تا شرکت های کوچک و متوسط برای تهیه بودجه برای محصولات خود و دستیابی به محبوبیت با ارتقاء آن از طریق سیستم عامل های مختلف Kickstarter-Alike(پلتفرمهایی که در آن ایده پرداز ایده خود را به اشتراک میگذارد و منتظر دریافت پاسخ برای سرمایه گذاری روی پروژه اش میماند) را به دست آورند.اما درمورد منبع جمعیتی(عنوان انگلیسی این عبارت Crowdsourcing است که در ویکی پدیا به معنی برون سپاری جمعیتی است،یعنی یک شرکت منابع خود را از طریق برون سپاری و به وسیله فراخوان اینترنتی تامین میکند،که معمولا افرادی بی تجربه ولی کارا هستند) چطور؟ در حالی که سرمایه گذار در جمع آوری پول برای پروژه ها کمک می کند ، جمع کردن جمعیت به دریافت ایده های مصرف کننده برای محصولات جدید کمک می کند.

افراد تمایل دارند که منبع جمعیتی را نپذیرند ، و آن را کم اثر تلقی می کنند. بهتر است خودتان قضاوت کنید: 9.65 میلیون نتیجه جستجوی Google برای “منبع جمعیتی” در مقابل 36.3 میلیون برای “منبع سرمایه گذار” – تقاضا باعث ایجاد عرضه می شود ، و “کمبود” برای “منبع جمعیتی” چیزهای زیادی را می گوید.منبع جمعیتی یا برون سپاری جمعیتی در صورتی که بتواند منافع سرمایه گذاری را برای شما به همراه بیاورد و فروش شما را رشد دهد جالبتر هم میشود.چگونه؟با به کارگیری عاقلانه آن البته

منبع جمعیتی چیست و چگونه کار میکند؟

منبع جمعیتی روشی برای تولید یک محصول نوآورانه با استفاده از ایده های مصرف کنندگان بالقوه است. محصولات ممکن است بسیار متفاوت باشند ، از طعم جدید تراشه ها تا عملکرد ساعت های الکترونیکی. برای کار با منبع جمعیتی ، باید چندین شرط را رعایت کنید:

  • محصول و یا کار نسبتا ساده است
  • جمعیت شرکت کننده از انگیزه و تخصص مربوطه برخوردار است
  • نحوه جمع آوری ایده ها تنظیمات خاصی دارد (به عنوان مثال ، یک مسابقه)
  • جمعیت فعال بزرگ و متنوع است

اما منبع جمعیتی چگونه برای توسعه محصول سودمند است؟با کمال تعجب ، منابع جمعیتی در تولید ایده های با کیفیت تر از یک یا دو شرکت توسعه دهنده بهتر هستند.”خرد جمعیت” یک پدیده تحقیق شده در روانشناسی و بازاریابی عصبی است که نشان می دهد تصمیم گیری ها مؤثرتر ، قابل اعتماد تر هستند.

حتی از نظر آماری ، اگر از افراد بیشتری به عنوان منبع آنها استفاده کنید ، شانس بیشتری برای ایده گرفتن دارید.

با این حال ، نگران نباشید نه تنها بخش تحقیق و توسعه از شیوه های منابع جمعیت استفاده می کند،همچنین می تواند باعث افزایش فروش شود. چطور؟ مردم بر این باورند که اگر سایر مصرف کنندگان در توسعه آن شرکت کنند ، کیفیت محصول بالاتر است.ویژگی های بارز محصولات ، مصرف کنندگان را به سمت اعتقادات خاصی درباره این محصولات سوق می دهد. به عنوان مثال ، اگر ما می دانیم که این ماده ارگانیک است و محصولات دست ساز اگر برچسب زده شوند ، جذاب تر هستند. اگر محصولی توسط سایر مصرف کنندگان تولید شده باشد ، به این باور منجر می شود که نیازهای شما را بهتر و مؤثرتر برآورده سازد.

از منبع جمعیتی چگونه برای افزایش فروش استفاده کنیم؟

صرفاً استفاده از جمعیت به عنوان روشی جدید برای تولید یک محصول برای افزایش فروش کافی نیست.این به نفع بخش تحقیق و توسعه شما است ، اما اگر در واقع به مصرف کنندگان بالقوه بفهمانند که محصول از طریق منبع جمعیتی تولید و توسعه یافته باشد ، بازاریاب ها حتی می توانند سود بیشتری کسب کنند.مطالعه اخیر نورومارکتینگ نشان میدهد: افزودن عبارت “ایده آل مشتری” به توضیحات محصول ، فروش محصول را تقریبا 20درصد افزایش میدهد.

این مقاله را هم از دست ندهید:1000گرم،1 کیلوگرم یا 20 عدد شکلات،کدام عبارت فروش را بیشتر میکند؟

با این حساب چگونه میتوان از منبع جمعیتی در جهت بهبود اهداف خود استفاده کنید؟در بسته بندی آن ، به چگونگی مشارکت مستقیم سایر مصرف کنندگان در توسعه محصولات اشاره کنید.این اطلاعات را به توضیحات محصول در فروشگاه واقعی یا وب سایت اضافه کنید.با تمرکز روی منبع (جمعیت) محصول ، یک صفحه فرود ایجاد کنید. شاید فرآیند توسعه محصولات خود را در کانون یک کمپین رسانه اجتماعی قرار دهید. این اطلاعات را تا حد امکان برجسته کنید تا مطمئن شوید که مشتریان هنگام تصمیم گیری درباره یک محصول و اینکه آیا باید روی آن سرمایه گذاری کنند یا نه ، آن را در نظر می گیرند.

برندهای بزرگ جهان چگونه از این روش بهره میبرند؟

در مطالعه اصلی ، نویسندگان با یک شرکت بزرگ ژاپنی Muji همکاری کردند تا تأثیر منبع جمعیت را روی فروش بررسی کنند. آنها با توصیف و تگ کردن یک عبارت اصلی شرکت Muji روی محصولات خود این روند را ازمایش کردند: صدای امنیتی قسمت الکترونیک ایده خود مشتری بوده است.

در یک طرف از فروشگاه محصولاتی قرار داشتند که بدون عبارت کلیدی بوده و در طرف دیگر محصولاتی که در طراحی انها از عبارت کلیدی استفاده شده بود قرار داشتند.جالب است که محصولاتی که در طراحی انها از عبارت کلیدی استفاده شده بود در مقایسه با سایر محصولات افزایش فروش 20درصدی داشتند.

کمپانی پپسی در یک کمپین تبلیغی مزه های جدید چیپسهای Frito_lays خود را از طریق منبع جمعیتی راه انداخت.در این کمپین از مشتریان خود دعوت میکرد که با شعار”به طعم مورد علاقه ات رای بده” به سایت پپسی رفته و به این طعمها رای بدهند.در نهایت پپسی روی بسته بندی های خود نظرات مشتریان را بصورت ستاره روی محصولات وطعمها قرار میداد.5 ستاره برای پرطرفدارترین طعم بود و 1 ستاره برای کم طرفدارترین.

پپسی
Google/Frito_lay

LEGO در وب سایت خود یک رقابت مداوم با ایده های منبع جمعیتی برای Legos دارد. LEGO از این طریق برای ایجاد ایده های جدید و اعتبار بخشیدن به تقاضا استفاده می کند ، زیرا سایر کاربران به این ایده های ارائه شده رأی می دهند. به این ترتیب ، جهان در حال حاضر با LEGO برای The Big Bang Theory و زیر دریایی زرد Beatles روبرو شده است.(ایده های ارائه شده برای محصولات این کمپانی توسط منبع جمعیتی)

چه زمانی نباید از ایده منبع جمعیتی در محصولات خود استفاده کنید؟

مطمعنا هر محصولی هم نمیتواند از ایده منبع جمعیتی برای کمپینهای تبلیغاتی خود استفاده کند.این ایده برای محصولاتی که خیلی ساده هستند کاربرد ندارد.بسیار بعید است که استفاده از منبع جمعیتی بتواند به فروش بیشتر این محصولات کمکی بکند.استفاده از این ایده همچنین در فروش محصولات بسیار پیچیده هم کاربردی ندارد.

ممکن است مردم بدانند که از Lego چه میخواهند اما قطعا در انتخاب یک هواپیمای خوب کار را به متخصصین واگذار میکنند یعنی حتی ممکن است استفاده از منبع جمعیتی در این نوع انتخابها کمی هم ترسناک باشد.چرا که افراد عادی شناختی از هواپیما نخواهند داشت.

محصولی که از طریق منبع جمعیتی موفق شود که در فروش خود افزایش داشته باشد قطعا میتواند نوید بخش محصولات مشابه هم باشد.اما در مورد محصولات لاکچری چطور؟محصولاتی که ذاتا نشان از انحصاری بودن دارند و وجه تمایزشان این است که هر کسی نمیتواند آنها را خریداری کند و کسی که از انها استفاده میکند میخواهد وجه تمایز خود را با دیگران به رخ بکشد.استفاده از منبع جمعیتی قطعا ایده مناسبی برای افزایش فروش این نوع محصولات نخواهد بود.کسی که برای خرید این محصولات پول پرداخت میکند نمیخواهد این محصول در دست هزاران مشتری دیگر نیز قرار داشته باشد.

در نهایت ایده استفاده از منبع جمعیتی برای وبسایت شما هم اگر محصول یا ایده تان مطابق با الگوی این نوع کمپین تبلیغی نیست نمیتواند موثر واقع باشد.استفاده از این نوع استراتژی برای تولید و توسعه محصولات خاص ایده مناسبی است.محصولاتی که نیازی به تایید متخصصین خاص خود را ندارد و میتواند از سوی دیگران به عنوان یک محصول مفید و مورد تایید قرار بگیرد.مانند محصولاتی که خاصیت استفاده در سطح وسیع مخاطبین را دارند.مانند عینکهای آفتابی(البته نه محصولات لاکچری)،مواد غذایی،لوازم ورزشی و …

نکات نورویی

  • در صورتی که میخواهید از این ایده در افزایش فروش محصولات خود استفاده کنید اطمینان حاصل کنید که محصولاتتان خیلی پیچیده نیستند،و قرار نیست که نشان دهند ه انحصاری بودن باشند
  • اگر نکته اول را دارا هستید پس با چسباندن یا قرار دادن برچسبهای “مورد تایید مشتری”یا با استفاده از سیستم امتیاز دهی سعی در افزایش فروش خود داشته باشید.
  • لطفا از قرار دادن برچسبهای این گونه روی محصولاتی که اصلا در این پروسه مورد بررسی قرار نگرفته اند ،صرفا برای افزایش فروش اجتناب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.