حالا که مشغول نوشتن دوباره این تحلیل هستم(بار اولی که نوشتم بعد از اینکه نوشته ام به پایان رسید یک اتفاق باعث شد همه نوشته ای که سه ساعت برایش وقت گذاشته بودم در کسری از ثانیه نابود شود)یاد جمله تاریخی Blake در این فیلم می افتم که گفت “اون قهوه رو بذار زمین،قهوه برای بعد از فروشه” چون خودم میخواستم بیخیال نوشتن شده و بعد از آن تلاش طاقت فرسا و برباد رفتن زحماتم تصمیم گرفتم بروم و بخوابم!

همه ما فیلم Glengarry Glen Ross را با یک صحنه به خصوص به یاد داریم،همانجا که با درخشش Blake یک فیلم در ظاهر نه چندان جذاب در نگاه اول تبدیل به یکی از بهترین فیلمهایی میشود که همین امروز هم از صحنه هایش در خلق تیم های فروش الهام گرفته میشود.در دل این فیلم نکته های مفیدی برای هر فروشنده وجود دارد که باید به آنها توجه شود.

همه ما احتمالا حداقل یکبار با چنین شخصیتهایی در کار فروش برخورد داشته ایم،انسانهایی خشک و جدی که به نظر میرسد در این دنیا یک ماموریت بیشتر ندارند و آن هم فروش است.هر بیننده ای که برای اول این فیلم را میبیند به احتمال زیاد فکر میکند که کار فروشندگی بسیار طاقت فرسا و خسته کننده است و اصلا انتخاب خوبی برای یک فرصت استخدامی نیست!

دیالوگهای فیلم پر از الفاظ رکیک است که بعد از فیلم گرگ وال استریت میتوان یکی از فیلمهایی دانست که در آن به شدت از این الفاظ استفاده میشود.فیلم Glengarry Glen Ross یک فیلم درام آمریکایی سال ۱۹۹۲ است که دیوید ممت فیلمنامهٔ آن را بر اساس نمایشنامه‌ای به همین نام که در سال ۱۹۸۴ برنده جایزه پولیتزر شد، نوشته و جیمز فولی آن را کارگردانی کرده‌است.

این فیلم دو روز از زندگی چهار فروشنده املاک و مستغلات را به تصویر می‌کشد که وقتی دفتر شرکت‌ها یک مربی را برای «ایجاد انگیزه» برای آنها می‌فرستد چقدر ناامید می‌شوند. او به آنها می‌گوید که در یک هفته، همه به جز دو فروشنده برتر اخراج می‌شوند. این فیلم در شهر نیویورک ساخته شده‌است.

همچون نمایشنامه، این فیلم به دلیل استفاده از فحاشی بدنام است، و باعث شده بازیگران به شوخی به این فیلم با عنوان «مرگ یک فروشنده لعنتی» اشاره کنند. عنوان این فیلم از نام دو مورد از املاک و مستغلاتی گرفته شده‌است که توسعه آن توسط فروشندگان انجام شده‌است: ارتفاعات گلنگاری و مزارع گلن راس.

این فیلم که مجموعه ای از بازیگران شخصیت‌های مشهور مانند آل پاچینو، کوین اسپیسی، جک لمن و اد هریس را در کنار هم دارد.

هدف ما در سمت نو تحلیل فیلم اختصاصی از دید یک فروشنده است و سعی میکنیم که نکات مهمی را که میتواند به افزایش هدف فروش شما کمک کند در این تحلیل بگنجانیم.به همین دلیل 5 نکته مهم و حیاتی را در این فیلم انتخاب کرده ایم و تصمیم داریم روی این 5 نکته متمرکز شده و با هم آنها را به اشتراک بگذاریم.پس آن قهوه را کنار گذاشته و شروع به یادداشت برداری کنید!

این هم 5 نکته مفید که اگر همین امروز انجامشان دهید فروشتان را بهتر کرده و موفق خواهید شد قراردادهای بیشتری را ببندید.

تحلیل فیلم Glengarry Glen Ross
Google/Glengarry Glen Ross

همیشه در حال کمک کردن باشید

یک درس بزرگ فروش در Glengarry Glenn Ross دانستن این نکته است که همیشه باید در دسترس مشتریانتان باشید حتی زمانی که خبر خوبی برای شما ندارند! پرداختن به مشکلات عمده آنها ، تردیدها و هرگونه سؤالی که ممکن است داشته باشند. نمایندگان موفق فروش راهی برای راهنمایی و کمک به مشتریان خود در تصمیم گیری دارند. سعی کنید وارد ذهن مشتریانتان شوید و به انها کمک کنید که مشکلاتی را که دارند حل کنند.

بدانید که موضوع چیست

در فیلم ، ریکی رما (با بازی آل پاچینو) می گوید: “میخوای قانون اول رو یاد بگیری،حتی اگه یک روز توی این کار بوده باشی،یاد میگرفتی که هیچ وقت تا نمیدونی موضوع چیه دهنتو باز نکنی”. درک وزن تصمیمات ما و تأثیر یک تصمیم آگاهانه در نمایندگی فروش نکته ای مهم است. دانستن موضوع به معنای درک مفهوم برای هر معامله ای است که درحال بستنش هستید. شناخت بهتر در موردمشتریانتان یکی از مهمترین جنبه های بسته شدن فروش است.

یک هدف شفاف داشته باشید

اگر نمی دانید کجا می روید ، پس نیمتوانید به جایی که میخواهید برسید. اگر دقیقاً آنچه را که شما یا مشتریتان از معامله می خواهید را نمیدانید پس چگونه انتظار دارید در یک فروش عملکرد بهتری داشته باشید؟ بسته شدن معاملات به معنای تعیین اهداف و انتظارات روشن قبل از ورود به هر جلسه یا توافق برای هرگونه معامله است.

قهوه برای بعد از فروش

شبیه به “هرگز کار امروز را به فردا مسپار “این فقط یک یادآوری عالی برای پیشبرد و اتمام کارهایی است که قبل از استراحت شروع کرده اید. خود را به چالش بکشید و با اهدافی که برای خود و تیم خود تعیین کرده اید سخت در تلاش باشید. هر بار که یکی دیگر از اهداف خود را تحقق می بخشید ، احساس بهتری خواهید داشت. به پایان رساندن هر هدف کوچک که برای خود تعیین می کنید می تواند الهام بخش شما در انجام حرکتهای بیشتر برای رسیدن به موفقیتهای آتی بیشتری است. قهوه خود را برای زمانی نگه دارید که به هدفتان رسیده باشید.

بدون شک یکی از بهترین صحنه های فیلم دیالوگ ماندگار الک بالدوین در مورد فروش است:

Google/Always Be Closing(ABC) In Glengarry Glen Ross
 • توجه(Attention):
  روش های زیادی برای جلب توجه کسی وجود دارد ، اما چگونه آن را حفظ می کنید؟ ما امروزه در مقایسه با گذشته دائماً با چیزهای بیشتری که برای پرت کردن حواسمان ساخته شده است توجهممان را از دست میدهیم. شوخ طبعی گزینه خوبی است اما اگر در فضایش از آن استفاده نکنید به احتمال زیاد نه تنها فروش را از دست داده اید بلکه خودتان را هم ممکن است به دردسر بیندازید. اگر نمی دانید چگونه می توانید توجه مشتری خود را جلب کنید نمی توانید در بستن قرارداد موفق عمل کنید.
 • علاقه(Intereset):
  آیا آنها علاقه مند هستند؟ اگر نه ، پس آیا در حال تلف کردن وقتتان هستید؟ این بخشی است که اشتیاق شما به محصول یا خدمات شروع به درخشش میکند. چگونه علاقه آنها را حفظ خواهید کرد؟ برای بستن معاملات دروغ نگویید. داستانی را بگویید ، با مشتری خود صمیمی شده و با اشتیاق صحبت کنید.
 • تصمیم گیری(Decision):
  لحظه ای که برای رسیدن به آن تلاش بسیاری را انجام داده اید. شما آنها را تا پشت فرمان آورده اید ، اکنون زمان رانندگی فرا رسیده است. آیا آنها پدال را روی ترمز می گذارند؟ اینجاست که سخت ترین سؤالات و اعتراضات سراغتان خواهد آمد. اعتماد به نفس زیادی لازم است تا یک مشتری در تصمیم گیری هدایت شود. در ادامه تکرار کنید که تصمیم آنها چقدر مهم است و چگونه ارزش انتخاب آنها می تواند آینده آنها را تحت تأثیر قرار دهد.
 • عمل کردن(Action):
  زمان بستن معامله. این لحظه درخشش شماست. فرم توافق را کامل کرده و از مشتری خود بخواهید هر گونه سوال یا انتظاری دارد از شما بپرسد و در نهایت معامله را ببندید.
تحلیل فیلم گلن گری گلن راس برای فروشنده ها و بازاریابان
Google/Glengarry Glen Ross movie trailer

Glengarry Glen Ross علاوه بر اینکه شاید در ابتدا فیلمی کسل کننده به نظر برسد اما با درس های بی شماری از فروش و سخنرانی های انگیزشی پر شده است. همه آنها ممکن است کاربردی نباشند ، اما مطمئناً الهام بخش و حداقل سرگرم کننده هستند. Glengarry Glen Ross به تیمهای فروش می آموزد که با اعتماد به نفس بفروشند ، مطالعه کنند و ازمشتریان خود بیاموزند و با اهداف خود بیرحم باشند. این درس های فروش عملی را ازاین فیلم برای استفاده خوب در حرفه فروش خود بکار گرفته و معاملات بیشتری را ببندید!

[/ux_slider]

Latest news